15.01.2019 - Bezpieczne ferie

Ferie zimowe

 

Ferie zimowe to okres wypoczynku i wielu zabaw na dworze, kiedy dzieci większość czasu spędzają z rówieśnikami lub samodzielnie. Dlatego ważne jest, aby w tym czasie zadbać o ich bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale podczas zabaw na powietrzu.

          Gwarancją udanego wypoczynku jest przede wszystkim umiejętność zatroszczenia się
o zdrowie własne i innych. Zimą szczególne znaczenie dla zdrowia dziecka ma dobrze dobrany jadłospis. Pełnowartościowa dieta, zawierająca duża dawkę witamin i minerałów, wzmocni młody organizm i uchroni go przed zimowymi infekcjami.

          Aby wypoczynek dostarczył niezapomnianych wrażeń i umożliwił pełne korzystanie z uroków zimy, pamiętać należy o kilku ważnych zasadach:


 

10.12.2018 - #zaszczepieniBezpieczni

#zaszczepieniBezpieczni – Powodów do szczepień jest wiele!

Szczepienia ochronne to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. W piątek 7 grudnia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień ruszyła ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem #zaszczepieniBezpieczni skierowana do rodziców szukających odpowiedzi na nurtujące pytania na temat szczepień ochronnych.

„Warunkiem zachowania zdrowia jest szczepienie”

Celem kampanii jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu. Bardzo istotnym elementem kampanii jest cykl filmów edukacyjnych publikowanych na stronie naszej stronie internetowej i profilach GIS w mediach społecznościowych (FacebookTwitterYoutube). Filmy poruszają wiele historii,  istotnych informacji, praktycznych porad, które pozwolą rozwiać wątpliwości rodziców, ułatwić podjęcie decyzji o szczepieniu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

Czy szczepienie jest obowiązkiem czy przywilejem w stosunku do innych ludzi?

Czy należy się bać szczepień? Gdzie szukać rzetelnych informacji o szczepieniach? Kiedy powinno się wprowadzić szczepienia? Czy występuje związek pomiędzy szczepieniem a autyzmem? Te i inne zagadnienia zobaczycie Państwo w przygotowanych materiale edukacyjnym.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmikami edukacyjnymi dostępnymi na stronie: https://gis.gov.pl/kampania/zaszczepienibezpieczni-powodow-do-szczepien-jest-wiele/


 

7.12.2018 - Wyniki XXVI Festiwalu

Wyniki XXVI FestiwaluPROMOCJA ZDROWIA W SZTUCE TEATRALNEJ DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WYBIERAM  ZDROWIE”, który odbył się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu  w dniu 3 grudnia 2018 r.

 

Festiwal zorganizowany  był przez Powiatową Stację Sanitarno –Epidemiologiczną i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział w Wałbrzychu  przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

 

W kategorii dzieci młodszych:

 

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w  Wałbrzychu „Słodziaki i brzydaki”

 

II miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w  Wałbrzychu „Kilka chwil z życia Tomka”

 

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu „Godzina duchów”

 

W kategorii dzieci starszych:

 

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 28 w Wałbrzychu  „Maski”

 

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Wałbrzychu „Bliżej siebie, dalej od używek”

 

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu „Babeczki”
IV miejsce: Zespół Szkół Nr 1  „Tyś osobą…”

 

V miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2  „Obudź się”